Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
8.44
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
This One For All TV Bracket is suitable for Televisions from 19 to 43 inches, and compatible with VESA sizes: 75x75,100X100, 200X100, 200x200. VESA is a standard that indicates the distance between the holes in the back of your TV. Please double check the VESA size of your television to assure compatibility. The minimum wall distance is only 20mm. you won’t even notice the bracket is there!
All mounting materials are delivered for a quick and straightforward setup. You can also download the handy One For All App that features tools such as spirit level and flash light, enabling a quick and easy installation. Available for iOS and Android. The One For All TV Brackets work with all types of TVs of any brand.
| Mounting | |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Minimum screen size | 48.3 cm (19") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 109.2 cm (43") |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 |
| Mounting type | Wall |
| Ergonomics | |
| Distance to the wall (max) | 2 cm |
| Distance to the wall (min) | 2 cm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Mounting kit | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 231 mm |
| Depth (min) | 24.3 cm |
| Depth (max) | 24.3 cm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 541 g |
| Packaging data | |
| Package tare weight | 50 g |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 77 mm |
| Package weight | 620 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 230 mm |
| Master (outer) case length | 350 mm |
| Master (outer) case height | 100 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4 kg |
| Master (outer) case net weight | 3.73 kg |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8716184071973 |
| Case or master carton weight | 270 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}