-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The KM150 EQ Wireless Desktop Set is a value-for-money keyboard and mouse set featuring a minimum of 62% post-consumer recycled content of the total plastic components.* Windows and macOS compatible, it delivers reliable wireless connectivity via a 2.4GHz connection with government-grade AES 128-bit encryption. The full size ANSI/ISO keyboard includes a numeric keypad and provides convenient LED indicators for battery-life, num lock, and caps lock. A spill-proof design protects the keyboard electronics from accidental spills from coffee, water, and other liquids. The quiet-click mouse is significantly quieter than a standard mouse, reducing noise in busy workplaces. Wipe down protection certified. Includes 3-year limited warranty. *Excludes printed circuit board (PCB) assembly, 2.4GHz dongle and dry batteries
| Keyboard | |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Security algorithms | AES |
| Packaging data | |
| Package width | 36 mm |
| Package depth | 467 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package weight | 620 g |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| Special features | EQ |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 238 mm |
| Master (outer) case length | 552 mm |
| Master (outer) case height | 178 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.74 kg |
| Master (outer) case net weight | 4.74 kg |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |