Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
32.52
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ideal for thin laptops, the Slim Portable Combination Lock for Standard Slot allows the laptop to lie flat and stable without blocking valuable ports. Self-coiling carbon steel cable sheathed in plastic stretches up to 1.8m and shrinks down to 76mm for easy portability. Features include a resettable four-number combination, one-handed operation and Register & Retrieve™ for quick, secure and easy combination retrieval. Meets or exceeds rigorous strength testing standards. Five-year warranty. From Kensington, inventor of the laptop cable lock and industry leader in physical device security for more than 25 years.
| Features | |
| Lock type | Combination lock |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Security slot anchor type | Standard |
| Cable type | Coiled |
| Packaging data | |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package weight | 100 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case net weight | 2.5 kg |
| Master (outer) case width | 130 mm |
| Master (outer) case length | 365 mm |
| Master (outer) case height | 180 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.89 kg |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Technical details | |
| Lock management | Resettable Combination |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}