-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
With today’s thinner laptops and tablets, a traditional cable lock head might be too thick, unevenly raising the device off its surface. The Slim Combination Laptop Lock is the strongest keyless locking solution that allows ultra-thin & 2-in-1 laptops with standard lock slots to lie flat and stable.
| Features | |
| Lock type | Combination lock, Key |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Security slot anchor type | Standard |
| Cable type | Standard |
| Packaging data | |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 200 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case net weight | 4.93 kg |
| Master (outer) case width | 155 mm |
| Master (outer) case length | 470 mm |
| Master (outer) case height | 165 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.31 kg |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Technical details | |
| Lock management | Resettable Combination |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |