Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
75.29
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Monitor arms allow for improved ergonomic positioning of computer displays, which can help reduce neck and eye strain associated with prolonged computer use. Improve posture, promote proper eye alignment and support neck and shoulder comfort with the SmartFit™ One-Touch Height Adjustable Single Monitor Arm. Ergonomically designed to promote wellness and increase productivity, it simplifies proper ergonomic fit and allows users to adjust the height, depth and angle of their monitor for individualised comfort. Stable at any monitor position, it allows you to easily switch from landscape to portrait mode.
| Mounting | |
| Number of displays supported | 1 |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 314 mm |
| Package depth | 485 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 4.28 kg |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 505 mm |
| Master (outer) case length | 475 mm |
| Master (outer) case height | 330 mm |
| Master (outer) case gross weight | 18 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 17.1 kg |
| Products per pallet (UK) | 60 pc(s) |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}