-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Duo Gel Mouse Pad combines a durable vinyl pad, providing a rigid base for fast and accurate mouse movement, with a wrist rest that moulds itself to your wrist shape for complete comfort and support; features a ventilation channel to keep hands cool and dry and has an easy wipe-clean finish in a light smoke/dark smoke colour.
| Performance | |
| Product colour | Grey |
| Certification | MIL-STD-810H Method 504.3 Contamination by Fluids |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 292 mm |
| Package depth | 395 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 550 g |
| Logistics data | |
| Pallet net weight | 234.1 kg |
| Products per pallet (EU) | 324 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 119.4 cm |
| Pallet gross weight | 234.1 kg |
| Master (outer) case width | 260 mm |
| Master (outer) case length | 345 mm |
| Master (outer) case height | 108 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.54 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 2.29 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |