-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Duo Gel Mouse Pad combines a durable vinyl pad, providing a rigid base for fast and accurate mouse movement, with a wrist rest that molds itself to your wrist shape for complete comfort and support. With stylish duo-tone colors, it features a ventilation channel to keep hands cool and dry and the soft finish is easy to wipe clean when it gets dirty.
| Performance | |
| Product colour | Blue, Grey |
| Certification | MIL-STD-810H Method 504.3 Contamination by Fluids |
| Logistics data | |
| Pallet net weight | 233.7 kg |
| Products per pallet (EU) | 324 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 119.4 cm |
| Pallet gross weight | 233.7 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |