Wi-Fi 7 Be213 - 2230 2x2 Be+bt No Vpro Network Adapter
ITCurry #: 2730E019 | Article #: BE213.NGWG.NVFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
9.39
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Intel® Trusted Execution Technology
Intel® Trusted Execution Technology for safer computing is a versatile set of hardware extensions to Intel® processors and chipsets that enhance the digital office platform with security capabilities such as measured launch and protected execution. It enables an environment where applications can run within their own space, protected from all other software on the system.
Orthogonal Frequency-Division Multiple Access (OFDMA)
Orthogonal Frequency-Division Multiple Access (OFDMA) is a multi-user version of the popular orthogonal frequency-division multiplexing (OFDM) digital modulation scheme. This allows simultaneous low-data-rate transmission from several users.
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | PCI Express |
| Interface | WLAN / Bluetooth |
| Network | |
| Maximum data transfer rate | 2800 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11be |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Modulation | OFDMA |
| MU-MIMO | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| Internal | Yes |
| Antenna type | 2x2 |
| Form factor | M.2 2230 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 øC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2.42 mm |
| Weight | 3 g |
| Other features | |
| Supported Under vPro | No |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}