Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
172.63
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ideal for text printing, as in everyday office reports, invoices, and spreadsheets for small workteams and individual users in businesses of all sizes.
Trouble-free printing page after page. Consistent results, cartridge after cartridge. Office printing runs smoothly with the Original HP toner cartridge using Original HP toner. And you can rely on the environmental leadership of HP.
| Features | |
| Compatibility | HP 05 toner cartridges work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 6500 pages |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | CE505X |
| Total amount of recycled materials used for making | 35% |
| Country of origin | Japan, United States |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 340 mm |
| Depth | 113 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 1.05 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 340 mm |
| Package depth | 113 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 1.3 kg |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.8 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 883585695782 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Technical details | |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Logistics data | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1160 x 930 x 1263 mm |
| Stacking number for pallet | 4 pc(s) |
| Pallet size (EU) | 1160 x 930 x 1263 mm |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 26 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 26 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 130 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 130 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 130 pc(s) |
| Pallet gross weight | 224 kg |
| Pallet weight (EU) | 190 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}