Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
82.90
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Total clarity, total focus
Designed for professionals who expect every call to sound its best, the HP Poly Mission 815 headset gives you rich, focused sound. With advanced ANC and three-mic design, it keeps distractions out — and your voice front and center all day long.
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Colour name | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Headphones | |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Active |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO, TCO10 |
| Sustainable technologies and materials | Paper-based packaging; At least 20% post-consumer recycled plastic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 155 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 122 g |
| Packaging data | |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 213 g |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Box contents | Headset; USB Type-C to USB Type-A adapter; Carrying case; Quick start guide; Warranty card; Product notice |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 309.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet weight (imperial) | 309.2 kg (681.6 lbs) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Other features | |
| Other operating systems supported | ChromeOS, Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Bundled software | HP Poly Studio App |
| Compatible operating systems | Windows 11; macOS; Chrome OST; AndroidT; iOS |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}