Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
71.97
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Comfort meets performance
Built for long days and countless calls, the HP Poly Mission 615 headset blends exceptional comfort with high-quality audio and easy USB connectivity — helping teams stay focused, productive, and connected all day.
| Performance | |
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Headset type | Monaural |
| Product colour | Black |
| Operating keys | Mute, Volume +, Volume -, Voice assistant, Answer/end call |
| Colour name | Black |
| Volume control | Button |
| Control type | Buttons |
| Cable length | 2 m |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 58 dB |
| Country of origin | Vietnam |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connector | USB Type-C / USB Type-A |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone sensitivity | 84 dB |
| Noise reduction | Yes |
| Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 50 - 16000 Hz |
| Number of microphones | 2 |
| Microphone mute | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | TCO, TCO10 |
| Sustainable technologies and materials | Paper-based packaging; At least 25% post-consumer recycled plastic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 150 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 117.5 g |
| Packaging data | |
| Package width | 205 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 52 mm |
| Package weight | 202 g |
| Packaging content | |
| AC adapter included | No |
| Warranty card | Yes |
| Carrying case | Yes |
| Box contents | Headset; USB Type-C to USB Type-A adapter; Carrying case; Quick start guide; Warranty card; Product notice |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 290 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Technical details | |
| Pallet weight (imperial) | 289.8 kg (639 lbs) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Other features | |
| Other operating systems supported | ChromeOS, Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Bundled software | HP Poly Studio App |
| Compatible operating systems | Windows 11; macOS; Chrome OST; AndroidT; iOS |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}