Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
34.37
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Universal USB-C phone charging cradle positions your device within the driver’s view for productivity on the move. The cradle features adjustable arms, one-button push release, and an adjustable USB-C connection for compatibility across many handheld devices.
| Design | |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Proper use | Universal |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| Orientation | Vertical |
| Ergonomics | |
| Maximum device width | 8.89 cm |
| Maximum device depth | 2.29 cm |
| Maximum device height | 17.8 cm |
| Adjustable width | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 139.7 mm |
| Weight | 140 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| User guide | Yes |
| Technical details | |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, UKCA |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}