Quick-Adjustable Upper Pole (8in depth with height adjustments from 2.18in to 5.76in)
ITCurry #: U8412561 | Article #: QADJ-UPPER-MFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
73.95
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Inserts into:
- 7” Lower Tube (Item No. DS-LOWER-7)
- 9” Lower Tube (Item No. DS-LOWER-9)
- 13” Lower Tube (Item No. DS-LOWER-13)
- Any Vehicle Base that has a welded lower tube
Features:
- Heavy gauge steel construction for long-term durability
- Black powdercoat finish for maximum corrosion resistance
- Any Motion Attachment can be mounted on top of the Upper Pole
- Convenient lever controls left/right rotational adjustments and height adjustments.
- Wrench is not needed for adjustments.
- Set-collar can be used to stabilize height while rotational adjustments are made.
- Limited Lifetime Warranty
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Material | Silver, Steel |
| Height adjustment range | 55 - 146 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 89 mm |
| Depth | 203 mm |
| Height | 210 mm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}