Lind 72-110v Material Handling Isolated Power Adapter For Panasonic
ITCurry #: U8412578 | Article #: 7300-0417Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
266.40
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Lind 72-110V isolated power adapter provides regulated power to the docking stations an cradles for the Panasonic Toughbook 18/19/20, N1, and Toughpad A2, G1, M1/B2 and E1/X1. The rugged design of the Lind power adapters makes them ideally suited for use in harsh mobile environments.
| Features | |
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Auto/Indoor |
| Input voltage | 72 - 110 V |
| Output voltage | 15 V |
| Output current | 5.5 A |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | Toughpad FZ-G1, FZ-M1/B2, FZ-X1/E1, Toughbook N1, 20 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 236 mm |
| Depth | 76.2 mm |
| Height | 29.2 mm |
| Weight | 1 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}