Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
6.94
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Matte finished paper labels with permanent adhesive
Premium matte coated inkjet labels for high-quality photo-level printing. The smooth, bright white surface with a matte finish ensures fast drying, scratch, water and heat resistance. The universal permanent acrylic adhesive enables trouble free performance and good adhesion on variety of surfaces, also on low temperatures.
Product use
• Product labels
• Manufacturing
• Promotional labels
• Healthcare and Pharmacy
• Shelf edge labels in retail
• Shipping labels
| Features | |
| Product colour | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Continuous label |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Matte |
| Best uses | Healthcare, Logistics, Pharmacy |
| Compatible products | epson colorworks c3400, c3500 |
| Weight & dimensions | |
| Label size | 102 mm x 35 m |
| Core diameter | 4.6 cm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package weight | 620 g |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 18 |
| Labels per roll | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 486 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Minimum order quantity | 18 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Poland |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}