Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
6.94
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Matte finished paper labels with permanent adhesive
Premium matte coated inkjet labels for high-quality photo-level printing. The smooth, bright white surface with a matte finish ensures fast drying, scratch, water and heat resistance. The universal permanent acrylic adhesive enables trouble free performance and good adhesion on variety of surfaces, also on low temperatures.
Product use
• Product labels
• Manufacturing
• Promotional labels
• Healthcare and Pharmacy
• Shelf edge labels in retail
• Shipping labels
| Features | |
| Product colour | White |
| Print technology | Inkjet |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Matte |
| Water-resistant | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Compatible products | Epson TM-C3400BK Epson TM-C3400-LT Epson ColorWorks C7500G Epson ColorWorks C7500 ColorWorks CW-C6500 ColorWorks CW-C6000Pe ColorWorks CW-C6000Ae ColorWorks CW-C6000 ColorWorks C7500 ColorWorks C3500 ColorWorks C3400 |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 7.6 cm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 113 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 113 mm |
| Package weight | 609 g |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 440 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 648 pc(s) |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross height | 102 cm |
| Minimum order quantity | 18 pc(s) |
| Products per pallet layer | 216 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 288 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 102 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Poland |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}