Pos Customer Display - Dm-d70 (210): USB Customer Display White
ITCurry #: 1925Y146 | Article #: A61CH62101-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Colour customer display
Enhance branding and highlight promotions with this stylish and easy-to-use customer display with simple set-up. The DM-D70 is ideal for supermarkets, pharmacies and specialty retail outlets.
The DM-D70 can be paired with Epson POS printers and operates as a simple text only display or as an enhanced text and colour display for in-store advertising and promotions.
Existing PC-POS customers benefit as the DM-D70 works with the existing drivers as a direct replacement for the DM-D110 or DM-D210.
The DM-D70 also supports new mPOS customers who are looking for a stylish, design-led alternative to old-fashioned, traditional displays. Small and midsize businesses can take advantage of a true out-of-box display, simple tools to upload images, and a modern, full colour display that's easy to connect and is an ideal style match with the TM-m30II Series.
Set-up is easy, thanks to a single USB connection for power and data.
| Features | |
| Diagonal | 17.8 cm (7") |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 68 mm |
| Weight | 930 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 1.27 kg |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 140 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 200 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |