Pos Customer Display Dm-d30 For Tm-m30 Black Retail USB2.0 Max40 20col/2line
ITCurry #: 1925K074 | Article #: A61CF26111-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Clear, versatile display
Add a versatile DM-D30 Series display to your Epson M30 POS printer, or other POS device, to display easily readable customer-friendly purchase information at the till.
Simple to read and user-friendly
The DM-D30 display has a compact, high brightness LCD screen and easily readable two-line by 20-column format, and offers high-speed data transfer, flash memory and an extensive font table. The compact yet easily readable blue and white LCD display can be easily mounted on our M30 printer, providing customers with information at a glance
Flexible interface for easy integration
Easy connection and power via USB means straightforward integration. Meanwhile, full ESC/POS and OPOS compatibility and option to upgrade to wireless or USB extension cable mean the D30 can be positioned exactly where you need it.
| Display | |
| Display type | LCD |
| Display number of lines | 2 lines |
| Display digits | 40 digits |
| Digit size (W x H) | 4.1 x 8.3 dot |
| Digit colour | White |
| Display brightness | 100 cd/mý |
| Viewing angle | 35ø |
| Display size (HxV) | 128 x 43 mm |
| Illumination colour | Blue |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Mean time between failures (MTBF) | 30000 h |
| Country of origin | Taiwan |
| Ports & interfaces | |
| Interface | USB 2.0 |
| Power | |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 130 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 68 mm |
| Weight | 270 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 127 mm |
| Package depth | 235 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 460 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 490 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross height | 177.4 cm |
| Products per pallet layer | 70 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 100 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 700 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 177.4 cm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |