Ink Cartridge - 35xl - High Capacity - 20.3ml - Black/ Cyan/ Yellow/ Magenta
ITCurry #: 1925Q524 | Article #: C13T35964010Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
137.86
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
35XL Padlock DURABrite Ultra Multipack 4-colours Ink
| Features | |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-4740DTWF - WorkForce Pro WF-4730DTWF - WorkForce Pro WF-4725DWF - WorkForce Pro WF-4720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink volume | 41.2 ml |
| Colour ink volume | 20.3 ml |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Supply type | Multi pack |
| OEM code | C13T35964010 |
| Country of origin | Indonesia |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Packaging data | |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 370 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 270 g |
| Package type | Blister |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 648 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 195 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632872 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 648 pc(s) |
| Products per pallet layer | 72 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Minimum order quantity | 6 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}