Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
16.33
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Gloss-finished paper labels with permanent adhesive
Premium gloss coated inkjet labels for high-quality photo-level printing. The smooth, bright white surface with a gloss finish ensures fast drying, scratch, water and heat resistance. The universal permanent acrylic adhesive enables trouble free performance and good adhesion on variety of surfaces, also on low temperatures.
Product use
• Product labels
• Manufacturing
• Promotional labels
• Healthcare and Pharmacy
• Shelf edge labels in retail
• Shipping labels
| Features | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Print technology | Inkjet |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Gloss |
| Purpose | Receipt |
| Shape | Rectangle |
| Water-resistant | Yes |
| Heat-resistant | Yes |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatible products | ColorWorks C3500 Series |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 12.7 cm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 250 pc(s) |
| Rolls per pack | 1 |
| Logistics data | |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross height | 96 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 96 cm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}