Interactive Flat Panel - ViewBoard IFP6535-1-1C - 65in - 3840x2160 (4K UHD) - energy-saving motion sensor
ITCurry #: 11914702 | Article #: IFP6535-1-1CFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
1096.03
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The first Android 16 interactive display features EDLA certification and a powerful octa-core CPU.
Built-in ViewSonic Education Software supports dynamic learning and enriched classroom experiences.?
64-point advanced touch recognition and palm rejection enhances interactivity and collaboration.?
USB-C with 65W power delivery simplifies display, audio, touch, and network connectivity.?
Light and motion sensors automatically adjust brightness for better energy efficiency and panel lifespan. ?
???
| Display | |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| Display brightness | 450 cd/mý |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Anti-glare screen | Yes |
| Panel type | TFT-LCD |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 5000:1 |
| Response time | 6.5 ms |
| Touchscreen | Yes |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Infrared |
| Number of simultaneous touchpoints | 64 |
| Touch resolution | 32767 x 32767 pixels |
| Hardness | 9H |
| Palm rejection | Yes |
| Computer system | |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 16 |
| Built-in processor | Yes |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| RAM capacity | 8 GB |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 20 W |
| Built-in subwoofer | No |
| Built-in microphone | No |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| Projector | |
| Built-in projector | No |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| Interface module USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 2 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Performance | |
| Ambient light sensor | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Power | |
| Power consumption (max) | 69.56 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1488 mm |
| Depth | 896.3 mm |
| Height | 896.3 mm |
| Weight | 28.7 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 1620 mm |
| Package depth | 179 mm |
| Package height | 1011 mm |
| Package weight | 35.7 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | EPEAT Silver |
| Compliance certificates | BSMI, Federal Communications Commission (FCC), cTUVus, WEEE, EAC, CB |
| Certificates | |
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Other features | |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}