Samsung Galaxy Tab A11 Scout Kick Stand/hand Strap Brbx Black
ITCurry #: T2925110 | Article #: 224459114040Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
35.35
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Minimalist look with complete coverage. The Scout features a featherlight construction and impact-resistant core. The built-in kickstand transforms your tablet into laptop mode or video viewing mode. Along with a functional and comfortable hand strap, so you can work on the go. Medical grade wipe tested, meaning it will not compromise the condition of the case when using medical grade wipes. Perfectly suited for those who work on the go or in the field. Versatile and protective, this case is essential for your tablet.
| Features | |
| Compatibility | Galaxy Tab A11 8.7" |
| Maximum screen size | 22.1 cm (8.7") |
| Case type | Shell case |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product main colour | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Built-in speaker(s) | No |
| Stand mode | Yes |
| Protection features | Drop resistance, Scratch resistant, Shock resistant, Impact resistant |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | All |
| Hand strap | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 157 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}