Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
168.91
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Compact indoor/outdoor WiFi 7 AP with integrated long-range antenna system.
| Features | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| 6 GHz | No |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 688 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 4300 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 200 |
| Networking standards | IEEE 802.11v, IEEE 802.11r, IEEE 802.11k |
| Coverage area | 140 mý |
| MIMO | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Spatial streams | 4 |
| Fast roaming | Yes |
| Wireless meshing | Yes |
| Band steering | Yes |
| Security | |
| Security algorithms | PPSK |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power | |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| DC voltage range | 42.5 - 57 V |
| Power consumption (max) | 13 W |
| Design | |
| Placement | Pole, Table, Wall |
| Product colour | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| International Protection (IP) code | IPX6 |
| Reset button | Yes |
| LED indicators | Status |
| Antenna | |
| Antenna type | Internal |
| Antenna gain level (max) | 10 dBi |
| Certificates | |
| Compliance certificates | National Defense Authorization Act (NDAA), CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 48.5 mm |
| Depth | 48.5 mm |
| Height | 159.5 mm |
| Weight | 313 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| PoE adapter included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 øC |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}