Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
20.87
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Durable backpack for laptops up to 16"
With a stylish and professional design, it might not look like it, but the Lisboa was previously 12 plastic bottles! With fabric made using recycled PET bottles, this laptop backpack is sleek, sturdy and also eco-friendly too. With 5 year warranty.
| Case Characteristics | |
| Case For | Notebook |
| Compatible Screen Size | 16" |
| Case Type | Back Packs |
| Compatible Models | 16 in laptops |
| Case material | r-PET (Recycled Polyester),Twill Polyester |
| CaseColour | Black |
| Special Features | |
| Compartments Pockets | 3 with multiple pockets including a hidden outer pocket on the back |
| Additional components | trolley strap |
| Dimensions | |
| Width | 165 mm (6.50 inches) |
| Height | 300 mm (11.81 inches) |
| Depth | 460 mm (18.11 inches) |
| Weight | 768 g (27.09 ounces) |
| Certificates | |
| Green Compliant | Yes |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}