-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Spigen The S580W MagSafe Bluetooth Selfie Stick Tripod is an innovative tool designed for passionate photographers and filmmakers. Designed specifically to meet the needs of smartphone users, especially owners of iPhone's equipped with MagSafe technology . It stands out not only for its unique design, but also for its robust construction.
Made of durable materials, it guarantees reliable and long-lasting functionality, and the solidly made mount on phone provides stability, eliminating the risk of accidental dropping of the device.Stick is equipped with a telescopic tube, which allows you to capture a wide angle. In addition, the tripod's three legs guarantee stability when taking photos and videos, making it a practical tool for creating professional content.
The built-in Bluetooth module allows a wireless connection to a smartphone, eliminating the need for cables and providing convenient operation.
The S580W is the perfect solution for you to enjoy professional photography and filming capabilities with modern technology MagSafe.
| Features | |
| Suitable for | Smartphone |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Any brand |
| Bluetooth | Yes |
| Telescopic | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 230 g |
| Length (max) | 120 cm |
| Folded length | 25 cm |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Remote control included | Yes |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Manual | Yes |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |