-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The tab-tensioning system will keep the projection surface under a constant tensioning for a perfectly flat viewing area. A flat projection surface will get the most out of your projector, making sure no pixels get lost or deformed. If detail is important a perfectly flat projection area is vital.
| Performance | |
| Diagonal (metric) | 447 cm |
| Overall screen size (Height x Width) | 219 x 390 cm |
| Drive type | Motorized |
| Screen surface | HD Progressive 1.1 Contrast |
| Format | HDTV |
| Tensioned screen | Yes |
| Diagonal | 4.47 m (176") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Viewable screen height (H) | 2.54 m |
| Viewable screen width (W) | 4 m |
| Design | |
| Frame type | Folding frame |
| Borders | Yes |
| Borders | 5 cm |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 138 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 330 mm |
| Package depth | 5150 mm |
| Package height | 440 mm |
| Package weight | 200 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |