Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
41.25
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
75 mm x 51 mm x 14.5 mm
38g
| Ports & interfaces | |
| USB ports quantity | 4 |
| Features | |
| Product colour | Black |
| System requirements | |
| Compatible operating systems | Windows XP or above; macOS 10.6 or above |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 136 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package weight | 350 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case net weight | 1.75 kg |
| Master (outer) case width | 177 mm |
| Master (outer) case length | 195 mm |
| Master (outer) case height | 148 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2 kg |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}