Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
32.03
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Universal Tabletop Laptop Riser lets you raise your laptop to a comfortable viewing height while also cutting desktop clutter. Constructed of durable steel and aluminium, this sturdy laptop riser supports any size laptop up to 16”, max. weight 8kg (17.6lbs). Stepless design means no tools are needed to adjust the height anywhere between 151 and 200mm, or tilt the angle from 0° to 45°. Open ventilation enhances air circulation and laptop cooling, while ample storage underneath lets you stow accessories. Anti-slip silicone pads prevent the laptop from being scratched and help keep the device in place.
| Weight & dimensions | |
| Weight | -204801 g |
| Packaging data | |
| Package width | 245 mm |
| Package depth | 325 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 3.2 kg |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 275 mm |
| Master (outer) case length | 320 mm |
| Master (outer) case height | 285 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 4.57 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}