Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
55.35
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The Kensington trackball legacy continues with the Orbit® Wireless Trackball with Scroll Ring. This trackball features a patented scroll ring that allows you to scroll up and down pages with ease, customisable buttons, dual wireless connectivity (2.4 GHz, Bluetooth 3.0 and LE) with 128-bit AES government-grade encryption security, four DPI settings (400, 800, 1,200, or 1,600) to easily adjust the cursor speed to fit your needs, a detachable wrist rest, ambidextrous design and plug-and-play ease for Mac or PC.
| Mouse | |
| Trackball diameter | 4 cm |
| Design | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 155 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 390 g |
| Other features | |
| Special features | SmartFitT |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| Trackball | Yes |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case width | 360 mm |
| Master (outer) case length | 145 mm |
| Master (outer) case height | 195 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.9 kg |
| Master (outer) case net weight | 1.72 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}