Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
42.61
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Designed to fit the Kensington Nano Security Slot, the NanoSaver® Keyed Laptop Lock secures ultra-thin laptops, tablets, and 2-in-1s with the same quality and strength that has made Kensington The Professionals’ Choice™ for more than 25 years. Developed using strict specifications, patented technologies, and rigorous testing against tough environmental conditions, the NanoSaver Keyed Laptop Lock provides next generation security for ultra-thin devices.
| Features | |
| Best uses | Laptop |
| Lock type | Key |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable type | Standard |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 5 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet (EU) | 1650 pc(s) |
| Pallet gross weight | 5.23 kg |
| Pallet net weight | 5.23 kg |
| Pallet gross width | 16.6 cm |
| Pallet gross length | 42.2 cm |
| Pallet gross height | 15.6 cm |
| Technical details | |
| Lock management | Standard Keyed |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}