Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
22.93
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Designed with sound clarity and device compatibility in mind, this USB-C Headset offers a high-quality, cost-effective solution that is perfect for e-learning, working from home, educational and office environments and more. Compatible with all USB-C devices running Windows, macOS, iPadOS, Android and Chrome OS.
| Performance | |
| Cable length | 1.8 m |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Headphones | |
| Ear coupling | Supraaural |
| Noise canceling | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 160 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 405 mm |
| Master (outer) case length | 450 mm |
| Master (outer) case height | 315 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.46 kg |
| Master (outer) case net weight | 5.56 kg |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Other features | |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}