Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
21.82
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
14.5 x 250ml plastic bottles were transformed into PET polyester yarn to create the EQ 14 Laptop Backpack - a value-for-money, modern and comfortable backpack accommodating laptops up to 14. Made of 42% post-consumer recycled (PCR) polyester, it includes a padded compartment for the laptop, a zippered front compartment for easy access to peripherals together with a side pocket for a water bottle or an umbrella. Padded shoulder straps and a cushioned backside with breathable mesh fabric combine to deliver comfortable support for your back, neck and shoulders. Includes a 2-year limited warranty.
| Features | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Case type | Backpack |
| Product main colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 280 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 410 mm |
| Package weight | 440 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case net weight | 5.62 kg |
| Master (outer) case width | 520 mm |
| Master (outer) case length | 460 mm |
| Master (outer) case height | 350 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.62 kg |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Other features | |
| Special features | EQ |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}