Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
39.44
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Providing data transfer speeds up to 10Gbps, the CH1200 USB-C® 10Gbps 4-Port Hub is a convenient and compact accessory for connecting up to four USB-A devices including thumb drives, headsets, mice and keyboards using a single USB-C® port on your computer or docking station. This is a simple plug-and-play solution with no drivers or downloads required. Using USB 3.2 technology, the hub supports transfer speeds up to 10Gbps, which is 20 times faster than USB 2.0. The CH1200 USB-C® 4-Port Hub is a high-quality accessory backed by a two-year limited warranty.
| Packaging data | |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 150 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case net weight | 1.07 kg |
| Master (outer) case width | 98 mm |
| Master (outer) case length | 190 mm |
| Master (outer) case height | 120 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.5 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}