-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ensure your PanaCast 50 is running at the maximum available bandwidth, with the 2m USB 3.0 USB-C to USB-A cable.
USB-A and USB-C cables are available for the Jabra PanaCast 50. They are available in different lengths to suit your needs. Simply choose your desired cable type and length before purchase.
| Features | |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Jabra PanaCast 50 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Weight | 77 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Packaging content | USB-C to USB-A cable 2m/6.6 ft (USB 3.0) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |