-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ideal for offices that print colour business documents and marketing materials.
HP 646A Cyan LaserJet Toner Cartridges keep your business productivity high. Original HP print cartridges with HP ColorSphere technology deliver consistent, professional colour on marketing, financial, design and engineering documents.
| Features | |
| Compatibility | HP 646 toner cartridges work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 12500 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF031A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 12% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Home, Home office |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 390 mm |
| Depth | 164 mm |
| Height | 214 mm |
| Weight | 1.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1.84 kg |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962601303 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Technical details | |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Logistics data | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1185 x 1000 x 1214 mm |
| Stacking number for pallet | 20 pc(s) |
| Pallet size (EU) | 1170 x 800 x 1005 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 90 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 90 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 56 pc(s) |
| Pallet gross weight | 186.1 g |
| Pallet weight (EU) | 123.5 g |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |