Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
123.75
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your printer was built for.
Make documents and marketing materials look professional when you print with Original HP toner cartridges. Keep your home or office productive by avoiding wasted time and supplies. These cartridges are specifically designed for your MFP.
| Features | |
| Compatibility | HP 312A Toner Cartridge works with: |
| Colour toner page yield | 2700 pages |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF381A |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 øC |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 øC |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 720 g |
| Packaging data | |
| Package width | 385 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 900 g |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.7 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111367761 |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Logistics data | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1149 mm |
| Pallet size (EU) | 1175 x 1000 x 1269 mm |
| Maximum number of stacking cartons | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 243 pc(s) |
| Pallet gross weight | 171.7 kg |
| Pallet weight (EU) | 239 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}