Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
119.55
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Premium Performance Meets Personalization
Now you can make your keyboard truly yours while enjoying an elevated typing experience. That's because we've included many must-have features like comfortable, quiet, soft return keys, 20+ of which can be programmed with shortcuts, controllable smart backlight, and a long life, rechargeable battery.
| Keyboard | |
| Multi-device support | Yes |
| Programmable hot keys | Yes |
| Country of origin | China |
| Design | |
| HP segment | Home |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Minimum system requirements | Available USB-A port |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 12.2 x 429.7 x 117 mm |
| Weight | 670 g |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 450 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 37.5 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Technical details | |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB-A port. |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS |
| Depth | 429.7 mm |
| Height | 117 mm |
| Width | 12.2 mm |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Carbon footprint | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}