OmniStudio X AiO NGAI 27-cs1019nb - Core Ultra 7 256V - 16GB RAM - 1TB SSD - Win11 Home - Azerty Belgian
ITCurry #: 1170RWJ2 | Article #: C2AK8EA#UUGFlash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
1021.99
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
| Display | |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Display brightness | 300 cd/mý |
| Panel type | IPS |
| RGB colour space | sRGB |
| Anti-glare screen | Yes |
| Colour gamut | 99% |
| Processor | |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor model | 256V |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 4 |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 2200 MHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor socket | BGA |
| Processor base power | 17 W |
| Maximum turbo power | 37 W |
| Neural processor unit (NPU) | |
| Copilot+ PC | Yes |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Total processor performance up to | 115 TOPs |
| NPU performance up to | 47 TOPs |
| GPU performance up to | 64 TOPs |
| Memory | |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 8533 MHz |
| Memory form factor | On-board |
| Memory data transfer rate | 8533 MT/s |
| Non-ECC | Yes |
| Storage | |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Storage media | SSD |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD interface | PCI Express |
| NVMe | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Optical drive type | No |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 10 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera | |
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Network | |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| WLAN controller model | MediaTek MT7922 |
| Antenna type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 2500,10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 1.4 |
| Microphone in | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Design | |
| Colour name | Meteor silver |
| Product colour | Silver |
| Height adjustment | Yes |
| Country of origin | China, Thailand |
| Performance | |
| Product type | All-in-One PC |
| Market positioning | Premium |
| Software | |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Brand-specific features | |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| HP segment | Home |
| Power | |
| AC adapter power | 180 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 612.4 mm |
| Depth (with stand) | 200 mm |
| Height (with stand) | 537.1 mm |
| Weight (with stand) | 8.4 kg |
| Weight | 8.4 kg |
| Package width | 760 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 480 mm |
| Package weight | 14.7 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT, EPEAT Gold |
| Sustainable technologies and materials | At least 25% recycled metal; At least 35% post-consumer recycled plastic |
| Packaging content | |
| Mouse included | Yes |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Numeric keypad | No |
| Other features | |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| Chassis type | All-in-One |
| Display diagonal (metric) | 68.6 cm |
| Display included | Yes |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}