-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
GMP 2 GLED RGB gaming mouse pad combines the precision control of a smooth cloth surface with 2-Zone InfiniGlow RGB Edge lighting for a premium look and feel. It's the ideal pad for gamers who demand performance and personalized style in one sleek package. Available in sizes up to 3XL.
| Performance | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Cloth, Rubber |
| Gaming mouse pad | Yes |
| Wrist rest | No |
| Non-slip base | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Backlight colour | Various |
| USB powered | Yes |
| Stitched edges | Yes |
| Product colour | Black |
| Size | XXL |
| Surface material | Cloth |
| Weight & dimensions | |
| Width | 915 mm |
| Depth | 460 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 501 mm |
| Package height | 120 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 260 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 540 mm |
| Master (outer) case gross weight | 5.34 kg |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 7.34 kg |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |