Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
43.46
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Mount your device quickly with our quick-release base. Simple clamp with push, twist, clamp action.
Features
Inner sleeve contains roll pin in order to push, twist, and secure the mount in place before clamping
Grooves in base help align the roll-pin to help keep sleeve in place even when clamp is open
Padding inside base creates tension between the sleeve and base to reduce vibration and eliminate rattling
Made of anodized aluminum making it a light-weight, clean solution
Base contains VESA 75mm hole pattern (M6 hardware recommended; not included)
| Features | |
| Product type | Base |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 270 g |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 88.9 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}