-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
This keyboard bracket features a 3” arm and mini clevis to give you the flexibility to rotate and tilt your keyboard to any desired position. You can also mount a tablet docking station or cradle using the following hole patterns: AMPS, NEC, 75mm VESA, and Gamber 2x4. Its low profile design means you can save more space and maximize your mobile workplace.
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.08 kg |
| Width | 158 mm |
| Depth | 237 mm |
| Height | 370 mm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |