Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
38.05
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Placement: On any MCS top plate or vehicle base without a welded pole
Height Adjustability: Yes - 9.0" - 14.25" adjustment includes upper pole
Dimensions: 9.0" H x 3.0" W x 3.0" D
Construction: Heavy gauge steel
Finish: Black powdercoat
Weight 2.1 lbs
Note: Is not compatible with the following vehicles bases: DS-52, DS-53, DS-56, DS-57, DS-100, DS-138, 7160-0090, 7160-0133, 7160-0198 or 7160-0248
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Height adjustment range | 228.6 - 361.9 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 952.5 g |
| Width | 76.2 mm |
| Depth | 76.2 mm |
| Height | 228.6 mm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}