-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
WF-110W external battery
Print up to 410 pages¹ using this external battery with the WorkForce WF-110W portable printer. It's great for professionals that work remotely and need to be able to print without plugging into a mains supply.
Keep printing when you're on the go
This external battery gives you the power to print up to 410 pages{s1 using the WF-110W printer.
| Features | |
| Type | Battery |
| Device compatibility | Inkjet printer |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | WorkForce WF-110 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Philippines |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 301 mm |
| Package depth | 67 mm |
| Package height | 35 mm |
| Package weight | 0.411 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |