Toner Cartridge - 0438 - Standard Capacity - 3.5k Pages - Black
ITCurry #: 19257169 | Article #: C13S050438Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
96.70
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
Participate in Epson's environmental programme by buying the AL-M2000 Return Toner Cartridge.
Once this cartridge is empty, please return it to Epson so that we can recycle it.
For more information on Epson collection schemes, please click here (link to www.epson-europe.com/environment/collectandrecycle/)
The Return and Recycle Programme is part of Epson's global environmental programme.
| Features | |
| Compatibility | AcuLaser M2000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3500 pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 86 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 360 g |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 0.356 g |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross height | 100 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 53.8 cm |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}