Label Cartridge Heat Shrink Tube (hst) Lk-4wba5 D5mm (2.5m) Black / White
ITCurry #: 1925Q501 | Article #: C53S654904Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
25.21
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Out of Stock. Contact Us!
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
The best solution for fast electrical and audio, video, data cable management. Use with datacom cables, wire harnesses, building wire terminations and more.
• The fastest method of cable marking
• Flame resistant, complying with Mil spec, SAE and UL
• Wire insulation compliant with ASTM and UL
• Heat shock capability compliant with SEA and UL
• Continuous tape allows users to use the exact length of HST they need
• Wide coverage of cable diameters: from ?1.07mm to ?20.00mm
• As with all Epson labels, these are designed to last
• Great-value 2.5-metre label tapes
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Country of origin | Japan |
| Heat shrink | Yes |
| Diameter | 5 mm |
| Compatibility | LabelWorks LW-1000P LabelWorks LW-300 LabelWorks LW-400 LabelWorks LW-400VP LabelWorks LW-600P LabelWorks LW-700 LabelWorks LW-900P |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 2.5 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 29 mm |
| Package depth | 92 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package type | Blister |
| Package weight | 50 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 57 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case length | 460 mm |
| Master (outer) case height | 202 mm |
| Products per master (outer) case | 120 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer | 480 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 720 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 4320 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 57 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}