Ink Cartridge - T1306 Stag 10.1ml - Cyan/ Magenta/ Yellow
ITCurry #: 1925J952 | Article #: C13T13064510Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
49.31
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
T1306 Stag DURABrite Ultra Multipack 3-colours EasyMail Ink
| Features | |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce WF-3520DWF - Epson WorkForce WF-7525 - Epson WorkForce WF-7515 - Epson WorkForce WF-7015 - Epson WorkForce WF-3540DTWF - Epson WorkForce WF-3530DTWF - Epson WorkForce WF-3010DW - Epson Stylus SX620FW - Epson Stylus SX525WD - Epson Stylus Office BX935FWD - Epson Stylus Office BX925FWD - Epson Stylus Office BX635FWD - Epson Stylus Office BX630FW - Epson Stylus Office BX625FWD - Epson Stylus Office BX535WD - Epson Stylus Office BX525WD - Epson Stylus Office BX320FW - Epson Stylus Office B42WD |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Colour ink volume | 10.1 ml |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Supply type | Multi pack |
| OEM code | C13T13064510 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Packaging data | |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 155 g |
| Package type | Box |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 3.18 m |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 400 mm |
| Master (outer) case length | 500 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 6.24 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 3.18 m |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 800 pc(s) |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 160 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}