Ink Cartridge - 603xl - Black 603 - Cyan / Magenta / Yellow
ITCurry #: 1925W316 | Article #: C13T03A94010Flash Sale
Less than 5 units remaining
Less than 10 units remaining
Less than 20 units remaining
More than 20 units are available
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} days remaining
{{new Date(new Date(parseInt((dataContainer.PromoDetail.EndDate).split('(')[1].split(')')[0])) - new Date()).getDate()}} day remaining
Price:
45.47
Inc VAT
Ex VAT
Shipping:
Delivery in 3 days
Quantity:
Key Specifications
-
ScreenMemoryWeightProcessorHard DiskSSDScreenResolutionConnectivityMemoryCaseOSScreenTypeSpeed BlackSpeed ColourModelProcessor SpeedForm FactorInternal / ExternalPort CountUplink / mediaMounting
- View All Specs
Bundles
Related products
Product Information
| Features | |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Compatibility | Expression Home XP-2100/2106/3100/3105/4100/4105 WorkForce WF-2810DWF/2830DWF/2865DWF/2850DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink volume | 8.9 ml |
| Colour ink volume | 7.2 ml |
| Type | Original |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Supply type | Multi pack |
| OEM code | 603 XL |
| Country of origin | Indonesia |
| Packaging data | |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 370 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package type | Blister |
| Packaging content | |
| Sheets quantity | 890 sheets |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.002 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Warranty | |
| Base Warranty | Non Non |
Videos
LENOVO ThinkPad X1 Extreme
{{dataContainer.Product.UnitPrice.toFixed(2)}}